Türkiye Cumhuriyeti

Stokholm Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Konsolosluk Şubemizde Işlemlerin Randevu Ile Yapılması Hakkında Duyuru , 14.03.2016

Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesinde bütün servislerde, vize, pasaport ve dövizle askerlik işlemlerinde olduğu gibi, 15 Mart 2016 tarihinden itibaren  randevu sistemine geçilecektir. Sözkonusu uygulama sayesinde randevu almak suretiyle işlem sürelerinin kısaltılması ve vatandaşlarımızın bekleme sürelerinin en aza indirilmesi planlanmaktadır.

 

Bu çerçevede, işlem yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın 15 Mart 2016 tarihi itibariyle Konsolosluk Şubemize gelmeden önce mutlaka randevu almaları gerekmektedir. Tabiatıyla cenaze nakil işlemleri için randevu alınması gerekmemektedir.

 

Randevu saatleri haftaiçi hergün 09.00-12.30 saatleri olarak belirlenmiş olup, vatandaşlarımızın öğleden sonra işlem yaptırmaları mümkün olmayacaktır. 15 Nisan 2016 tarihinden itibaren randevusuz işlem yapılması mümkün olmayacaktır.

 

Aşağıdaki linkten randevu alınabilmektedir:

 

https://www.konsolosluk.gov.tr/eKonsolosluk/Sayfalar/Randevu/Randevu1TCKNDurumu

 

Randevu sisteminin verimli bir şekilde çalışabilmesini teminen her bir başvuru/işlem sahibi için randevu alınması önem taşımaktadır. (Örneğin kardeşler vekaletname düzenletmek istiyorsa, her bir kardeş için ayrı randevu alınması gerekmektedir.)

 

Başvuru sahiplerinin Konsolosluk Şubemize gelmeden önce,  işlemler hakkında Büyükelçiliğimiz web sayfasında yeralan bilgi notlarını (http://stokholm.be.mfa.gov.tr/AgencyInfoNotes.aspx) okumaları ve belgelerini tamamlayarak başvurularını yapmaları önemle rica olunur.

 

 

RANDEVU ALMA İŞLEMİ

 

Randevu işlemleri hakkındaki videonun bağlantısı aşağıda sunulmaktadır.

 

https://www.youtube.com/watch?v=F9NJg8jz2UQ

 

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.